MU Group |Фудбалскиот тим на МУ го освои Купот за висока технологија

12

Во 15 часот на 8 јануари, на фудбалскиот терен во паркот Бинџијанг Шуијун беше одиграно финалето на високотехнолошкиот Куп на осум пати, при што групата МУ играше против ветеранскиот жесток непријател Хуали Хидраулик.
Капете се во топлото сонце на зимата, спортистите галопираат на теренот со фудбал во прстите, скокајќи и тркалајќи.Каква жешка сцена! За само 5 минути од отворањето, MU Group го искористи слободниот удар од предното поле за да го пробие првиот гол;Искористувајќи ја шансата, играчот 86 зголеми на 2-0 во првите 35 минути со остар удар од тесен опсег.
Искористувајќи ја секоја прилика за брејк, другата страна не треба да биде заостаната, правејќи го резултатот 2-1 на самиот почеток од второто полувреме;Во 54 минута, играчот 86 ја искористи можноста за кикбол да постигне двапати, при што резултатот се зголеми на 3-1;Другиот тим израмни и резултатот веднаш беше 3-2.Промената на резултатот не само што ја тестираше физичката сила на секој играч, туку ја тестираше и психологијата на сите, што беше натпревар во натпреварувачкиот дух.Сепак, ние продолживме да ја одржуваме предноста на резултатот преку навремена промена и поврзана соработка.
3 4

Со судијата кој го свиреше последниот свиреж, МУ Груп конечно ја прекина магијата на вицешампионот.Десет години мелење меч, конечно создаваме историја!Денешниот парк беше сведок на славата на МУ, а денешниот фудбалски стадион е на луѓето од МУ!
Пред тоа, по четири кола жестока конкуренција во групната фаза, фудбалскиот тим на МУ не се откажа ниту за милиметар во полуфиналето и постигна прв гол на самиот почеток;Откако беше изедначен 1:1, натпреварот конечно премина во невидени 8 рунди од пенали, тесно победувајќи го противникот со 7-6 во финалето.
5
Фудбалскиот тим на МУ е основан во 2004 година, а фудбалската асоцијација е основана во 2012 година. Со повеќе од 20 членови, групата многу години учествува во лигата спонзорирана од Фудбалската асоцијација Нингбо.Натпреварите се прекрасни и од година во година се бележи напредок, а го освои третото место на хај-тек купот, третото и второто место на Хепи купот.
Оваа година се совпаѓа и со 20-годишнината на MU Group.Шампионатот не е само најдобра почит за 20-годишнината, туку и поттик за „100 дена напорна работа“.Победата ќе доцни, но никогаш нема да изостане.Борбениот народ на МУ секогаш ќе трча по патот за да победи!
MU Group отсекогаш придавала големо значење на спортската култура и здравјето на колегите, залагајќи се за „MU во спортот“.Покрај фудбалскиот клуб, формиравме и кошаркарски клуб, клуб за бадминтон, клуб за фризби, клуб за танцување, клуб за трчање итн., создавајќи добри услови за колегите да „Живеат над 102 години“ со соодветна гаранција за финансирање и здрав организациски систем.